czwartek, 4 lipca 2013

Smak dzieciństwaCzy pisałam już, że moi dziadkowie mieli kiedyś pole truskawkowe, a i u nas za domem posadzonych było ładnych kilka truskawkowych rzędasów? Przez kawał dzieciństwa objadałam się truskawkami prosto z krzaka, niemytymi, lekko zielonymi ale już bardzo słodkimi. Moje pierwsze wspomnienie jedzenia to właśnie truskawki - mały byłam pyrtek jeszcze, może trzyletni kiedy dojrzałam na lodówce szklankę z wielkimi czerwonymi truskawkami, które moja mama odłożyła dla mojej młodszej siostry (która nie mogła sobie wtedy jeszcze pójść ich zerwać sama). Pamiętam michy zasypanych cukrem truskawek, rzędy słoików z kompotami i dżemami w piwnicy, obowiązkowe pierogi z truskawkami u babci jedzone z kwaśną śmietaną i posypane cukrem. Uwielbiałam strużki różowego soku mieszające się ze śmietaną, to było najładniejsze na świecie danie, takie lekkie i takie letnie.

Duża ja nie potrzebuje cukru i woli słodką śmietanę do owocowych pierogów. Kilka listków mięty i jestem szczęśliwa.

7 komentarzy:

 1. Ewa, pamiętam jak dobre naście lat temu przyznałaś się, że tak naprawdę nie lubisz pierogów z owocami. Wtedy przestałam je robić. Mówię oczywiście o czasach panieńskich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale zaczęłam je znowu lubić z nostalgii ;) zważ na to, że napisałam, że było to 'najładniejsze' a nie najpyszniejsze danie na świecie i wciąż KAŻDE pierogi z owocami oddam za ruskie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie chcę Cię dobijać, ale u nas czas jagód i chyba zrobię w weekend pierogi dla Eli i męża, no bo dla chłopaków to oczywiście OHYDA

  OdpowiedzUsuń
 4. dobiłaś mnie, leżę i kwiczę, buuuu

  OdpowiedzUsuń
 5. ja jeszcze nigdy nie probowalam owocowych pierogow! pora to zmienic

  OdpowiedzUsuń
 6. Absolutnie najwyższy czas!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierożków z truskawkami nie jadłam, ale z jagodami ubóstwiam!:)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zechcecie zostawić po sobie kilka słów

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...